ArtVernisaz Shop profil

Jan Hachran

Jan Hachran

Jan Hachran

Vážené dámy, vážení pánové, vážení návštěvníci!

Dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji přivítal zde na svém eshopu. Jmenuji se Jan Hachran a jsem mladý dvacetiletý výtvarník, malíř, ilustrátor a designér. Tvořím již několik let a za tu dobu jsem získal poměrně velké množství zkušeností, zdokonalil svou techniku a pokud se mohu trochu pochlubit, tak v současné době se mi daří prodávat má díla do celého světa - zejména do Německa, Švýcarska a Ruska.

Malovat jsem začal, když mi bylo kolem patnácti, šestnácti let, kdy jsem se zamiloval do jedné dívky a přemýšlel, čím ji zaujmout. Onehdá jsem si sedl na terasu před dům a přemýšlel: "Co mají asi holky nejraději?" Možná to zní při zpětném pohledu trochu komicky, ale jediné co mě napadlo, bylo zlato a květiny. Začal jsem tedy zpočátku malovat jednoduché obrázky s květinovými ornamenty, mezi kterými poletovali motýli a proplétala se různá zvířata. Následně jsem tajně bral dědovi zlatěnku a tyto motivy pozlatil a vybarvil. Ačkoliv mi to nakonec nevyšlo, objevil jsem malování a umění, kterému jsem se začal věnovat naplno, pracoval jsem na sobě a objevoval nové postupy a techniky. Dalším důležitým zlomem pro mě bylo, když mě uchvátila evropská ezoterická tradice, která vychází z křesťanství, kabaly a mystického judaismu, hermetismu a hermetických věd (alchymie, astrologie, magie), zednářské symboliky a z mýtů starých národů, zejména starověkých Řeků a Egypťanů. Postupně se mi pod rukama začal rýsovat osobitý styl, což mě vedlo k tomu, že jsem mu dal oficiální formu, dal mu název MAGICKÝ ORNAMENTALISMUS a vytyčil jeho základních 7 pilířů:

1) Vytvořit pomyslný průsečík mezi třemi světy: světem mýtů, legend, mystiky a ezoteriky, světem přírody a světem snů, krásy a vizí lidského ducha

2) vytváření pěkných a esteticky hodnotných věcí

3) spojení mystiky a duchovna s uměním

4) alchymistický pokus o přeměnu a všeobecné povznesení lidstva jako celku

5) ochrana a rozvíjení židovsko - křesťanko - antické kultury

6) snaha o to, aby všechny předměty, které člověka obklopují byly esteticky co nejhodnotnější, a aby spolu co nejvíce souznily

7) podpora vlasteneckých hodnot a reflexe vlasteneckých témat v umění

Poté co jsem toto udělal se věci začali poměrně hýbat, začal jsem svá díla prodávat a o magický ornamentalismus se začali lidé zajímat, za což jsem velmi vděčný a chtěl bych tímto poděkovat všem těmto lidem, kteří mi ze začátku radili a pomáhali, například známému současnému českému umělci panu Josefu Zlámalovi, který mi poskytl velké množství cenných rad.

Nyní studuji na Karlově univerzitě medicínu, což mě také velmi inspirovalo a od té doby se snažím pomocí magických zákonů všechna svá díla komponovat tak, aby vyzařovala velké množství pozitivní a léčivé energie a tím pádem přinesla svému majiteli štěstí, hojnost a spokojenost.

V současné době se věnuji zejména uměleckému sítotisku a pracuji na mystickém cyklu Historia symbolica, který čerpá z tradic evropské mystiky a ezoteriky. Neomezuji se jen na tisky a obrazy, snažím se pracovat na rozličných uměleckých projektech a navrhovat a vyrábět různé designové předměty. Pracuji též na zakázku například na ilustracích, či na návrzích log pro různé firmy a jejich projekty.

Závěrem bych Vám chtěl moc poděkovat, že jste zde návštívili můj blog a budu rád, pokud Vás některé mé dílo zaujme.

S úctou a přáním všeho nejlepšího

Jan Hachran

Top